Друк
PDF

Центральна церква ЄХБ «Дім Євангелія»

Зародження баптистської громади у Львові тісно пов'язане з іменем Івана Петраша. Уже в 1908 році він був місіонером серед поляків в районі Катовіц. На межі 1920-1921 р. І. Петраш прибув у Львів, де на квартирі баптистки Юлії Савич, яка повернулась з Америки, вже проходили зібрання. В 1922 р. громада складалась із 5 уже охрещених членів церкви, між ними були І.Гелевич, Г.Яцишина і майбутня місіонерка серед жінок - Юзефа Чернецька.
Зібрання стали велелюдними, що викликало потребу в більшому приміщенні. Тож місцем зібрань стала двокімнатна квартира по вул. Львівські Діти, 26 (Тургенєва), розрахована на 50 сидячих місць. Брати Петраш та Гілевич служили не тільки у Львові, а й на околицях міста. У 1922 році у Грибовичах вони провели перше водне хрещення по вірі.
Центральна церква ЄХБ «Дім Євангелії»В 1931 р. Слов'янський комітет звернувся до служителя М.Лютого з пропозицією приєднатись до місіонерської діяльності на Львівщині. На той час він працював на Івано-Франківщині, де заснував ряд євангельських церков. Він розпочав активну працю як серед українців, так і серед поляків. Церква почала рости кількісно і духовно, щороку відбувалися хрещення і у 1933 р. Львівська громада налічувала вже 200 членів церкви.
У 1934 р. у Львівській церкві відбулось перше рукопокладення на дияконське служіння братів А.Широго і Мартиняка. Цього ж року М.Лютий повернувся на Івано-Франківщину. А пресвітером в українську церкву, яка знайшла нове приміщення по вул. Краківській, було запрошено брата Левка Жабко-Потаповича.
У 1937 р. хрещення прийняли 27 душ з обох громад. Не зважаючи на переслідування і побиття християн католиками, під час чергового зібрання, коли приймали нових членів церкви, покаялись 100 осіб. Праця пресвітера Л.Жабко- Потаповича, який обіймав посаду до 1939 р., принесла особливий успіх у Львові та околицях.
Підчас II-ї світової війни, що стала великим випробуванням для віруючих, пресвітерами церкви були: А.Ширий, Ю.Гавришкевич, М.Киселик.
Після об'єднання Баптистів, Євангельських Християн, Християн віри Євангельської, яке відбулось у 1944 р., значно зросла кількість членів церкви і служителів, змінився національний склад громади. Пресвітером церкви до 1950 року був А.Ширий.
У 1950 р. у Львів із Запоріжжя приїхав Г.Воєвода, якого обрали пресвітером. Він ніс служіння до 1959 р. в досить важких умовах атеїзму і безбожництва. Мотивуючи тим, що церква не може бути поруч зі школою, Дім Молитви було відібрано, а церкві запропоновано перейти у Дім Молитви громади адвентистів, який був малим і тісним для великої баптистської громади.
На зміну пресвітера Воєводи у 1959 році обирають І.Ф. Корсуня. У тих надзвичайно складних умовах він зумів проводити навчання проповідників і, що було особливо важливим, проводив заняття з молоддю, називаючи це підготовкою до хрещення. На цих заняттях багато молодих людей навернулись до Господа і приєднались до церкви через святе водне хрещення. Особливим було хрещення у 1972 році, коли у с.Наварія велика група молоді вступала у завіт з Господом. Розлютована атеїстична влада направила цілий загін спецпрацівників, щоб завадити цьому. Та всупереч їхнім старанням Бог допоміг провести хрещення, хоча після цього декого заарештували, а деяких побили. Це була велика перемога, яка заохотила церкву до ще ревнішої праці.
Після Корсуня у період з 1975 по 1990 р. служіння очолювали брати Є.Капесь, В.Гутовський та С.Пиріг.
У 1990 р. громада обрала нового пресвітера -Володимира Матвіїва. Як відомо, саме тоді Україна здобула свою незалежність, і це був особливий час, який приніс з собою нові можливості для віруючих людей.
Ще у 1985 р. Церква почала клопотання про отримання під Дім Молитви колишньої лютеранської кірхи по вул. Зелена 11б. Особливу участь в цьому приймали: пресвітер, В.Матвіїв, М.Соколовський, сім'ї Мороз і Алтухових, Об'єднання Східної Канади - брат Іваськів,
німецькі церкви м.Бремен та інші. Освячення Дому молитви відбулось 27 червня 1997 року за участю Заступника Голови ВСО ЄХБ В.Матвіїва.
В 1992 році Матвіїв передав служіння Ігорю Гордійчуку, якого обрала громада. З розвитком різних напрямків служінь постала потреба у приміщенні для Недільної школи і для адміністрації. Для будівництва Недільної школи в 1998 р. обрано другого пресвітера церкви Ковалика Павла, який був рукопокладений наступного року.
Сьогдні церква преживає процес реорганізації і переосмислення служінь, потребує нового бачення та посвячених лідерів, які б очолили служіння.
Наприкінці 2008 р. було обрано нових пресвітерів церкви, ними є Ярослав Назаркевич та Василь Берлінець, яким доручено багато праці на ниві Божій.
Щоб нам не покладати надії на себе, але на Бога… і на Нього і покладаємось… як допоможете разом і ви молитвою за нас 2 Кор 1.9-11

Центральна Церква ЄХБ «Дім Євангелія»

Адреса:
79001, м. Львів,
вул. Зелена 11-б,
тел. (0322) 763425, 763472

Кількість членів: 535
Пастори:

Назаркевич Ярослав Іванович

Центральна церква ЄХБ Дім Євангелії Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Берлінець Василь Якович