Друк
PDF

Церква ЄХБ «Віфанія»

Церква ЄХБ «Віфанія»

Заснування церкви пов’язане із свободою в нашій країні, бо до того часу Радянська влада забороняла в організації церков. До часу незалежності в м. Львові існувала одна громада віруючих євангельських християн-баптистів, котра проводила свої Богослужіння в Домі молитви по вул.. Галини Гурської разом із Адвентистами сьомого дня. На той час громада нараховувала більше 1000 членів церкви. Служіння проходили в тісноті багато людей під час служіння стояли в проході й коридорі.
З приходом свободи в нашу країну Бог побудив братів і сестер організовувати нову церкву. Ініціатором цього процесу був брат Дмитро Сенчук, котрий на той час в церкві звершував дияконське служіння. Засновниками нової церкви, котрі складали 10 ( десятку ) для реєстрації, стали:
1. Сенчук Дмитро Антонович;
2. Сенчук Марія Пилипівна;
3. Матвіїв Степан Теодорович;
4. Матвіїв Надія Дмитрівна;
5. Венз Михаліна Михайлівна;
6. Галас Михайло Михайлович;
7. Голич Іван Михайлович;
8. Сенич Дмитро із с. Зимна Вода;
9. Паховко Юлія Іванівна;
10. Даньків Йосип Дмитрович.
Організація церкви припадає на кінець 80-х років і на початок 90-х, і 14 серпня 1990 року громада була зареєстрована, як незалежна церква з юридичною адресою: вул. Довганюка, 1, кв. 4. Тут проживала сестра Конюх, а її квартира стала місцем проведення постійних Богослужінь. Керівником громади було вибрано брата Галаса Михайла, котрий пізніше рішенням членського зібрання був звільнений від керування громади.
В цей час проходили пошуки церквою приміщення під молитовний будинок, що немало важну роль відіграє у нашій культурі. Особливу заслугу в цьому належиться Дмитру Сенчуку, котрий приклав багато зусиль для цього. Влада вийшла на зустріч і після певних зусиль і старань братів руководячих церква отримала приміщення за адресою: вул.. Варшавська, 35 ( вул.. Алчевської, 2 ).
З Божою допомогою церква спочатку зробила ремонт однієї кімнати і на початку 1991 року розпочала проводити Богослужіння в цьому приміщенні. Після відсторонення Галаса Михайла від керівництва громадою служіння керуючого ніс служіння Сенчук Дмитро, котрий звернувся до обласного пресвітера, а на той час ніс служіння Матвіїв Володимир Миколайович, з проханням відпустити із центральної церкви диякона Івана Лозинського, котрий б зміг прийняти пресвітерське служіння в церкві «Віфанія».
Від обласного пресвітера прийшла пропозиція, що це можливо за згодою, якщо церква буде входити до складу Львівського обєднання церков ЄХБ. Брати дали на це згоду і з 28. 11. 1992 року після переєстрації Статуту церква увійшла до складу Львівського ОЦ ЄХБ, а брат Лозинський розпочав своє служіння. Спочатку, як руководячих із випробувальним терміном на пресвітерське служіння, а пізніше був рукопокладений.
Церква почала зростати: почали приходити на служіння нові люди, вони каялись, а потім приймали хрищення. Братом Степаном Матвієвим був організований церковний хор, а пізніше з молоддю помісної церкви й церкви с. Грибовичі був організований струнний оркестр, котрий приймав участь у служінні не тільки церкви, а й поза межами країни.
Звичайно великим випробування для церкви і свідченням навколишнім людям став ремонт молитовного будинку. Брати й сестри жертвували для цього кошти, час, сили і матеріал. Це була жертовна праця, котра була хорошим свідченням людям. Господь благословляв церкву.
Після від’їзду брата Лозинського Івана до США у 2001 році, служіння було покладено на диякона церкви Миколу Кобетяка, котрий ніс старанно своє служіння. За проханням церкви та за згодою Ради Об’єднання в церкву був направлений на пресвітерське служіння брат Маяк Богдан Іванович. Він ніс служіння разом із дияконами церкви: Сенчук Дмитро, Голотяк Василь, Кобетяк Микола і Копитко Іван.
Після того, як пресвітера Маяка попросили допомогти у служінні церкві на р-ні Сихова, виконуючим обов’язки пресвітера ніс Голотяк Василь Матвійович. Брати Сенчук і Кобетяк Микола проводили підготовку до хрищення тих, хто покаявся. Також брат Сенчук проводив заняття із проповідниками, що надало можливість виховувати молодих служителів.
Після проведеного Євангелізаційного служіння, музичний фестиваль, котрий проходив у місті група молоді на чолі з братом Колесник Дмитром розпочали нову церкву. На даний час ця церква нараховує більше ста членів.
Осінню 2008 року за проханням церкви із згоди Ради обєднання на служіння пастора був покликаний Щербюк Василь Ярославович, котрий до того часу допомагав церкві у м. Рава Руська та працював проректором в Українській Баптистській Теологічній Семінарії на відділенні в м. Львові.
В березні 2009 року на дияконське служіння був рукопокладений молодий брат Савка Петро Богданович, котрий активно включився в служіння. За період п’яти років церква за свої кошти зробила ремонт в молитовному будинку. Відремонтовано зал для Богослужінь, братерську кімнату, дитячу кімнату, малий зал і хорову кімнату. Повністю були поміняні вікна, зроблено опалення, перекритий дах та оброблений фасад будинку.
В 2011 році за проханням церкви в м. Винники був відправлений диякон церкви Клепач Олександр Ярославович на випробовуваний термін на пресвітерське служіння там. За допомогою членів церкви «Віфанія» утворились дві нові церкви, - це церква в м. Дубляни і м. Львові «Осанна».
На період 2012 року в церкві звершують служіння пастор Василь Щербюк, якому допомагають почесні диякони: Сенчук Дмитро, Голотяк Микола і Ковальчук Кароль, а також діючі диякони на дільницях: Голотяк Василь, Копитко Іван і Савка Петро. Відповідальними у напрямках служіння трудяться: за молодіжне Роман Матвіїв і Анатолій Сапсай, за дитяче Оля й Слава Сеньків, за сестринське Ярослава Тимосєвич, за хорове й музичне Уляна й Олеся Костів, за прославлення Степан Матвіїв.
Господь благословляє нашу церкву. До нас кожного Богослужіння приходять нові люди, і вже в цьому році троє душ покаялись та проходять підготовку до хрищення, котре відбудеться у серпні місяці. На даний час церква нараховує близько 90 членів. Регулярно кожного місяця проводяться членські виховні зібрання. Люди відвідують служіння на тижні де ми проводимо тематичні служіння по вивченні Біблії.

Адреса:
79055, м.Львів,
вул.Алчевського 2

Кількість членів: 83
Пастор:

Щербюк Василь Ярославович

Церква ЄХБ «Віфанія» Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду