Друк
PDF

Церква ЄХБ м. Рава-Руська

Історія Української Баптистської Церкви в м. Рава-Руська.

Дім молитви м. Рава-РуськаДобра Новина прийшла на терени Галичини на початку ХХ століття.
Одним із перших засновників баптистських церков на Львівщині був брат Олекса Підгорецький (1878 – 1944 рр). Він і заснував у 1922 році церкву в с. Забір’я в якій хрестив 30 осіб.
У 1923 році одночасно повстали нові громади в с.Гійче, Салаші, Вільки Мазовецькі, Кам’янка Милява та в повітовому в м.Рава-Руська. Першими віруючими були Микола Козак, Петро Олишко, бр.Булега, Маяки, Домашовці, Григорій Пиріг. Церкви росли і Господь прибавляв спасенних.
В 1922 році Григорій Домашовець зустрівся на ярмарку в Раві-Руській ізДитячий табір Микитою Луциком із с.Кам’янка-Буди-Ковалі ця зустріч допомогла заснувати нову баптистську громаду на Равщині.
Так як сьогодні і колись багато людей виїздили на роботу за кордон: Німечину, Аргентину, Америку. Серед них і був молодий юнак, грамотний із знанням іноземних мов Василь Перетятко (1890-1935) який мігрував до Америки, в якій працював і покаявся. З часом став великим проповідником і пастором. Брати Григорій Домашовець і Петро Олишко часто писали благальні листи до Америки брату Василю Перетятку і просили його приїхати на духовну працю в Галичину. Остаточно він рішив зробити це в 1926 році, прибув в Україну і поселився в м. Рава-Руська.
На другому Українському Баптистському з’їзді 15-16 вересня 1926 року, який відбувся в с.Забір’я, одноголосно було обрано Василя Перетятка головою Галицького об’єднання християн-баптистів.
Церковний табірРава-Руська на той час була великим аграрним, культурним і торговельним центром. Вона мала вузлове залізничне сполучення із Львовом, Сокалем, Ярославом, Варшавою.
В місті відбувалися регулярні євангельські зібрання, з’їзди, на яких було багато віруючих з околишніх церков. З 1927 року в Раві-Руській існувала одна з найстаріших недільних шкіл в Галичині. Першим вчителем недільної школи була с. Марія Перетятко. Після неї вчителем був Андрій Глива, а коли він захворів, то служіння перейняла його сестра Ганна Глива. Брат Андрій Глива, будучи хворим, ніс служіння регента хору. Завдяки йому в Раві-Руській довгі роки був чудовий співочий хор.
З прибуттям з Америки в Рава-Руську пастора Василя Перетятка відбулись конкретні переміни. 1927 році церква в Раві-Руській набула свій молитовний дім і стала першим центром духовної праці, до 1939 року вела велику духовну діяльність. Відбувались різні курси та навчання проповідників, диригентів і вчителів недільних шкіл.
Другою великою справою було те, що в Раву-Руську із м.Лодзь (Польща) в 1931 році в травні місяці перенесли друкування журналу часопису «Післанець Правди», який друкувався в Рава-Руській друкарні.
Гурток кулінаріїВ 1923 році з Поліся до Рави-Руської був направлений проповідник Лев Жабко-Потапович, який і був редактором даного «Післанця Правди». Він був ще проповідником-місіонером, який ревно трудився і з Божою допомогою проводив духовний рух пробудження, оживлення і зміцнення Євангельської віри у нашому регіоні.
На той час в Раві-Руській проводилось спільне служіння українців і поляків, які разом зі своїми родинами славили Бога. Серед них були родини Беднарчиків, Романишинів, Вуйдилів і багато інших.
В 1938 році церква в Раві-Руській налічувала 172 члени, які вели активний християнськийДіти готують смачні стави спосіб життя, проповідуючи і свідкуючи про Ісуса Христа навколишньому світові. Часто були великі духовні піднесення, а також гіркі смутки у християнському житті.
12 липня 1935 року перестало битися серце брата Василя Перетятка. Вістка про його смерть блискавично охопила всі околиці Галичини. «Післанець Правди» друкував матеріали духовної праці про його життя, різні автори описували все: як жив і трудився Василь Перетятко, було багато віршів, присвячених його пам’яті.
14 липня 1935 року відбувся похорон брата В.Перетятка.
Брат Перетятко не закопав свій талант в землю, а використав його повністю в своєму житті, даючи яскравого приклада для усіх майбутніх поколінь, як потрібно жити, працювати і служити Богові.
В часи Великої Вітчизняної війни віруючі не припиняли духовної праці і ширили вістку Євангелії. В 1943 році в Раві-Руській відбулося велике масове хрещення – точного числа хрещених не знайдено, але дивлячись на фото, десь біля 50-60 чоловік. Церква росла і Господь постійно прибавляв тих, хто спасається.
Молитовний дім в той час постійно розширяли і перебудовували.
Наступив час і у 80-их роках був цілком знесений старий і у 1988 році збудовано новий дім молитви. З настанням ХХІ сторіччя, він був добудований класами для недільної школи.
Результати кулінарної майстерностіУ церкві завжди був чудовий хор. Диригентом був Микола Гнідець, виходець із церкви с.Забір’я. В свій час від’їхали до США багато хороших співаків – Рудий Ярослав, Рудий Богдан, Дмитрів Ігор і багато інших.
Було багато палких і теологічних проповідників Євангелії, таких як б. Рудий, б. Смолій, б. Федик Євген, б. Йонич, б. Луцик Йосип Андрійович, б. Луцишин Остап Миронович, які несли правду Божого Слова до слухачів.
У 2009 році був рукопокладений на пасторське служіння Луцик Ігор Миронович. Який багато уваги приділяє духовному зросту церкви, розвитку дитячого служіння в церкві і в м. Рава-Руська, особистого навчання кожного члена церкви.
Особливо активно розвивається в церкві житяче служіння.
Що суботи в церкві проходять гуртки рукоділля і кулінарії. На гуртку рукоділля діти вчаться вишивати, в’язати спицями та гачком. Вони навчаються розрізняти види тканин, полотен і ниток. Потім дарують батькам готові вироби, зроблені своїми руками. Дітей навчають справжні майстрині с. Данута Луцишин і с. Ліда Бабій.
Також діти дуже полюбили гурток кулінарії, адже можна скуштувати те, що приготували самостійно! В готуванні страв з дітьми бере участь молодь і господині з досвідом, допомагають також дві мами, чиї діти відвідують нашу НШ. Діти готують гарячі страви, холодні закуски, салати, печуть печиво - ніяких обмежень, головне фантазія! Зазвичай хлопчики готують одну страву, а дівчатка іншу, а тоді споживають їжу за одним столом. Під час цього дітей навчають правил етикету за столом. Пастор церкви Ігор Луцик завжди відвідує дітей під час гуртків і підбадьорює їх у нелегкій праці.

Церква ЄХБ м. Рава-Руська

Адреса:
80316, м.Рава-Руська
вул. В.Великого 25
тел.(252) 44113

Кількість членів: 65

Пастор
Луцик Ігор Миронович