Друк
PDF

Церква ЄХБ м. Стрий

Історія церкви ЄХБ м. Стрий починається у післявоєнні роки, коли у 1945р. брат Степан Фуцевич повернувся з Німеччини в своє рідне місто. Увірував він у 1944 році, почувши Євангелію від християн баптистів. Приїхавши додому, він став шукати своїх по вірі, але його пошук виявився марним -до війни у Стрию не проводились зібрання.
Церква ЄХБ м. СтрийЗ того часу брат Фурцевич присвятив себе проповіді Євангелії. На зібрання, які він став проводити в своїй квартирі, окрім стриян почали приїздити з околичних міст Болехова та Долини, а також сіл Дашава, Підгірці, Комарів.
Голод, який спіткав Україну по завершенні війни, у 1947 році змусив деякі сім'ї віруючих з Одеської області переїхати до Стрию на постійне місце проживання. Це були сім'їТимошенко, Полянко, Яроцьких, Ткаченко, які, приєднавшись до групи віруючих м. Стрию, і заснували офіційну церкву ЄХБ. Довгий час церква не мала відповідного власного приміщення, і лише в 1991 році влада передала громаді у користування приміщення колишньої лютеранської кірхи, яку було реставровано і посвячено на служіння.
За весь період служіння пресвітера церквиЦерква ЄХБ м. Стрий звершували: Фуцевич С.Ф. , Тимошенко П.Д. , Найдух С.С. , Зінський С.Д. , Яроцький В.М. , Романюк І.М. , Маленький С.В. , Ревак Р.З.
При церкві дияконами трудяться 5 братів: Полянко В.П. , Лісовий І. І. , Димитращук В.Г. , Петрів П.М. , Стасів Ю.В. На служіння благовісниками присвятили себе брати Голембйовський В.З. та Новосьолов М.В.
В 2007 році церква відсвяткувала свій 60-ти літній ювілей. Бог рясно благословив церкву, і сьогодні вона має дві дочірні церкви в с. Тисів та м. Жидачів, яким допомагає в служінні.

Церква ЄХБ м. Стрий

Адреса:
82400, м.Стрий,
вул. Б.Хмельницького 20
тел.(03245)56492

Кількість членів: 120
Пастор:

Ревак Роман Зіновійович

Церква ЄХБ м. Стрий Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду