Друк
PDF

Церква ЄХБ м. Борислав - 1

Церква ЄХБ у Бориславі утворилася після об'єднання у 1946 році двох невеликих груп віруючих. Перша група виникла власне у Бориславі, друга - це переселенці з села Вапенного Горлицького повіту Краківського воєводства.
Кожна з цих груп має свою історію.
Група ЄХБ у Бориславі.
єхб бориславУ грудні1924 року до Борислава приїхав «дослідник Святого Письма» Киницький, в будинку якого почали збиратися люди, щоб послухати Слово Боже. Але пояснення згідно науки Рассела і Рутерфорда не задовольняло тих, хто шукав правдиву дорогу спасіння за Словом Божим.
У1928 році у Бориславі поселився колишній священик Д. Хом'як, який навчав, що шлях до спасіння лежить через віру в Ісуса Христа, і порадив «дослідникам» шукати євангельських християн-баптистів. Тоді бориславці запросили відомого того часу баптистського проповідника Івана Підгорецького, який відкрив їм правдиву євангельську дорогу, навчив співатиєхб борислав
християнських пісень.
Духовну працю у Бориславі, а також у сусідньому селі Попелях проводили брати Підгорецький, Кубрин, Домашовець, Перетятко, Лютий, Лук'янчук, Мікса, Майкут, Томас. Щорічно відбувалися нові хрещення (хрестили брати Перетятко, Підгорецький), і перед війною у 1939 році громада Борислава налічувала вже понад 50 членів.
Група ЄХБ у селі Вапенне (Польща).
єхб бориславМайже так само, як і у Бориславі, виникла баптистська громада у селі Вапеннім, що на Лемківщині. Спочатку деякі селяни були «дослідниками» Святого Письма, потім їх відвідав проповідник Д. Хом'як, який порадив їм приєднатися до баптистів Галичини. До Вапенного приїхав брат І. Підгорецький, який у кінці листопада 1930 року провів з віруючими таку саму реформу, як і в Бориславі. Так у Вапеннім виникла баптистська церква, яка поширювала євангельську вістку в навколишніх селах, зокрема в Мацині, Бодаках, Перегримці, Боднарці, Пстружному та інших. Тут ревно працювали на духовній ниві брати Бубняки, Максим, Теодор і Володимир. Максим Бубняк був на Лемківщині одним з перших проповідників баптистської церкви. Окрім братів Бубняків дуже ревно трудилися на Лемківщині молоді місійні працівники Антін Бодак і Микола Качмарчик.
Після закінчення війни у 1945 році українське населення з Польщі було переселене у східні області України. Та невдовзі більшість переселенців переїхали у західні області, зокрема багато з них опинилися у Бориславі.
У 1946 році віруючі переселенці з сіл Вапенного, Мацини та деяких інших, об'єднавшись з віруючими Борислава, утворили теперішню церкву євангельських християн-баптистів. Зібрання проводились у домі
Володимира Борсука. У 1946 році місцеві органи влади дали дозвіл реконструювати польський костел і відкрити в ньому Дім молитви. У 1949 році брат Терещук, який приїхав зі східної України, організував церковний хор. У важкі післявоєнні роки щорічно до церкви долучалося до 15 віруючих, і в 1961 році кількість членів Бориславської церкви досягла 115 братів і сестер. Тут у різний час багато попрацювали брати М. Кеньо, О.Герасимів, П. Орлов та інші.
єхб бориславУ 1963 році сталося розділення церкви, причиною було неоднозначне ставлення до двох нав'язаних атеїстичною владою докумекав, які порушували права віруючих. Велика група (45 осіб) вийшла з церкви й почала збиратися по домах.
У 1973 році церква знову об’єдналася. Обрали тимчасовим пресвітером брата Г. П. Орлова, заступника пресвітера області, який працював тут три роки.
Пізніше на пресвітерське служіння було обрано Ярослава Борсука, на дияконське - Стащаків, Михайла і Костянтина.
Після об’єднання церква налічувала біля 200 членів і тоді постало питання про новий Дім молитви, але у той час було зроблено ремонт з добудовою балкону, що було суттєвим для вмістимості людей. Проте, мрія про новий Дім молитви або серйозну реконструкцію існуючого не покидала братів та сестер.
Здійснення мрії відбулося не одразу. Довелося чекати понад 10 років. У 1985-1986 роках активно почалося будівництво і впродовж 2-х років було завершено.
Жовтень – це місяць, коли відбулось посвячення Дому молитви за адресою вул. Богуна, 32.
Посвячення – це була найсерйозніша євангелізація, з якої розпочалось пробудження і ріст церкви.
єхб бориславУ 90-х роках церква веде активну євангелізаційну працю, як у Домі молитви, так і в громадських місцях – це дало позитивні результати і церква почала активно зростати. Одночасно посилилась місіонерська праця, яка розповсюдилась на Стебник, Східницю, Ст.Кропивник, Смільну, Жданівку, Майдан, Сторону, Підбуж, Опаку.
Релігійна свобода, яка прийшла з незалежністю України, а також економічні негаразди призвели до того, що віруючі Дрогобича і Трускавця – організували церкви у своїх містах і не лише почали успішний розвиток, Але побудували Доми молитви.
В часі розвитку церкви на служіння були вибрані нові брати: В.Качмарчик, Д.Вавринюк, В.Божко, Я.Сало, Р.Марчак, М.Піряник, Р.Цюпко, О.Боднар, І.Романюк, В.Стащак, К.Свердлов, В.Кисіль, Г. Косюта та ін.
Частина зних виїхала, а частина служить як у Бориславській, так і в новоутворених церквах.
Стараннями Я.Борсука в кінці 90-х розпочато будівництво приміщення Недільної школи.
Після від’їзду Я.Борсука служіння в церкві впродовж двох років було колективним, а у 2002 р. І.Романюк був обраний пресвітером церкви. Він звершував це служіння разом із В. Качмарчиком.
єхб бориславУ 2006р. на пресвітерське служіння був обраний, а у 2007 р. рукопокладений, В.Кондор, який переїхав на працю у теологічній семінарії із Закарпаття.
На сьогодні в церкві звершують пресвітерське служіння І.Романюк, В.Кондор і благовісник В. Качмарчик та кандидат на пасторське служіння В. Цюпко.
Їм допомагають диякони: М. Стащак, В.Стащак, В. Вельгуш, Я. Годжик, В. Кисіль, К.Свердлов, Б. Яким.
Крім цього брати, які виросли як служителі в церкві ЄХБ м. Борислава, служать - Р. Цюпко пресвітером у церкві м. Дрогобича, О. Боднар – пресвітер у м.Трускавець, Б. Драчевич – пресвітер у церкві Ст. Кропивник, Г. Косюта – пресвітер у церкві с. Сторона, М.
Піряник – пресвітер у церкві ЄХБ - 2 м. Борислава, В.Цюпко – пресвітер церкви м. Стебник, П. Піляк – пресвітер церкви смт Східниця.
Протягом усіх років незалежності України ведеться праця у Дрогобицькій в’язниці. Відповідальним за це служіння є К.Свердлов. Також при церкві організована місія «Гедеон», працю якої координує бр.В.Качмарчик. Церква впродовж багатьох років задіяна в соціальному служінні. Активно працює недільна школа, кожного року при церкві проводяться денні табори для дітей. Ведеться сестринське служіння, діє клуб «АВАНА».

Перша церква ЄХБ м. Борислава

Адреса:
82300, м.Борислав,
вул.Богуна 32,
тел.(03248)52030

Кількість членів: 285
Пастори:

Романюк Іван Миколайович
82300, м.Борислав,
вул.Нафтова 38,

Кондор Володимир Васильович

єхб борислав Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду