Друк
PDF

Церква ЄХБ м. Дрогобич

Дім Молитви в ДрогобичіДрогобицька церква євангельських християн баптистів була офіційно зареєстрована 21 квітня 1992 року. Її членами стали 44 особи, які до цього часу були членами церкви в м. Бориславі, але мешкали в Дрогобичі. На пресвітерське служіння в церкві м. Дрогобич було обрано Зеновія Зинича.
Після виходу з Бориславської громади для дрогобичан постало серйозне питання про те, де їм збиратися в рідному місті. Проте, це питання швидко вирішилося, бо старенька сестра Ольга Петрівна Стеценко люб`язно запропонувала своє помешкання для проведення зібрань. Саме там і відбувалися перші богослужіння молодої церкви. Зібрання стали відвідувати нові люди, які прагнули почути Слово Боже. Вони каялися в своїх гріхах і вливалися в служіння церкви. Незабаром оселя сестри Ольги стала затісною для церкви і виникла необхідність в іншому приміщенні. Розпочалися пошуки приміщення, яке можна було б взяти в оренду.
Пастор і служителі Дрогобицької громади ЄХББрати звернулися з цим питанням до міської влади і там їм порадили взяти будинок по вулиці Б. Лепкого 29. Це була будівля з 1900 року у напівзруйнованому стані, непридатна для експлуатації. Колись це був дитячий садок, який з часом перетворився на великий смітник.
Оглянувши дім, брати Зеновій Зинич і Михало Нагуляк зрозуміли, що там немає що орендувати, будинок фактично вже своє відслужив. Порадившись, вирішили звернутися безпосередньо до міського голови. Високопосадовець, розглянувши їхню справу, подумав і сказав: «Я на церквах гроші заробляти не буду, як усім так і вам» і видав розпорядження про передачу дому в користування Дрогобицькій церкві безкоштовно і безстроково.
З того часу на місці згаданого будинку розпочалося будівництво Дому Молитви, яке супроводжувалося чисельним ростом помісної громади. Рік тривала підготовка до будівництва і 5 років саме будівництво.
Пастор Дрогобицької церкви Роман Цюпко4 жовтня 1999 року будівництво було завершене і церква мала посвячення Дому Молитви. Приємно на душі, коли дивишся на цю гарну величну будову, хочеться прославити Творця за Його благословення, які Він посилає Своїм вірним.
У день по¬свячення Дім Молитви був заповнений на 100%. Тут були гості із сусідніх церков та мешканці Дрогобича. По¬свячення провів заступник Голо¬ви ВСО ЄХБ, старший пресвітер по Хмельницькій області брат М. Каспров. Бог поблагосло¬вив зібрання і після закличної проповіді 15 душ віддали свої серця Господу.
З того часу в новому Домі Молитви регулярно проводяться різноманітні служіння і Бог приєднує нових членів до помісної церкви.
Станом на 1січня 2011 року церква в м. Дрогобичі налічувала 96 членів.
Після того, як брат Зеновій Зинич поросив заміни для себе, обов’язки пастора в церкві короткий час виконував брат Ярослав Герула, пізніше благовісник Петро Серафим. В даний період часу пасторське служіння в цій церкві звершує брат Роман Цюпко, який доїжджає з сусіднього міста Борислава. Дияконське служіння в церкві виконують Кухар Володимир, Михайло Нагуляк, Ярослав Герула.
Крім згаданих братів у церкві несуть служіння проповідників: Перловський Валентин, Зинич Зеновій. Окрім них в церкві трудяться молодібрати Заєць Віталій та Ярош Тарас. Вони організували малу групу в селі Рихтичі і проводять там вивчення Слова Божого.
В церкві є загальний хор. Функціонує недільна школа з двох вікових груп, директором якої є сестра Леся Заєць.
Кожного вівторка в помісній церкві проводяться молодіжні спілкування.
В церкві діє також сестринська молитовна група, за служіння якої відповідає сестра Герула Марія.
Дрогобич – місто велике, тут широке поле для духовної праці і віримо, що Бог дасть сили і посвячених людей для ефективного її здійснення.

Церква ЄХБ м. Дрогобич

Адреса:
82100, м.Дрогобич,
вул.Лепкого 29
тел.(03244)24219

Кількість членів: 96
Пастор:

Цюпко Роман Іванович