Друк
PDF

Церква ЄХБ "Преображення" м. Трускавець

Історія церкви євангельських християн-баптистів міста Трускавця тісно пов’язана з церквою в місті Бориславі. Оскільки, в часи Радянського Союзу не було можливості для реєстрації місцевої громади, трускавецькі віруючі змушені були їздити на богослужіння до сусідньої церкви. Так як тільки появилася відповідна нагода, вони вирішили організувати церкву в своєму місті.
Першою віруючою в Трускавці була Антоніна Афанасіївна Тебенькова, яка прийняла святе водне хрещення по-вірі в 1955 році. Пізніше повірили Петро Станіславович Серафим (1969) та Валентина Михайлівна Павлічко (1969). Незабаром до них приєдналися Алла Павлівна Серафим (1975) та Єва Петрівна Гуменюк (1976).
У 1988 році в Трускавці налічувалось 17 віруючих, які були членами Бориславської церкви євангельських християн-баптистів. В цьому ж році вони почали збиратися для вивчення Слова Божого у квартирах брата Петра Серафима, Юрія Кушнірчука та сестри Гуменюк. До них приходили сусіди та знайомі, які цікавилися життям євангельських віруючих. Іноді такі зібрання відвідувало до 30-ти осіб.
Тоді й виникло питання про реєстра¬цію церкви євангельських християн баптистів в місті Трускавці. До списку ініціативної групи, від імені яких була подана відповідна заява ввійшли такі віруючі:
1. Серафим Петро Станіславович
2. Серафим Алла Павлівна
3. Куза Іван Іванович
4. Куза Галина Миколаївна
5. Кочеткова Тетяна Іванівна
6. Крайчак Ольга Андріївна.
7. Матвійчук Іван Іванович
8. Пранник Михайло Григорович
9. Павлічко Валентина Михайлівна
10. Орисик Степан Андрійович
Подавши заяву на реєстрацію, церква розпочала пошук приміщення, де б можна було систематично проводити богослужіння. І цей пошук увінчався успіхом. Матюшко Євдокія Василівна погодилася виділити для цієї цілі окрему кімнату в своїй квартирі по вул. Володимира Івасюка, 15. Саме там, у жовтні 1990 році трускавчани почали регулярно — 3 рази на тиждень — проводити богослужіння.
15 жовтня 1991 року трускавецька громада баптистів була офіційно зареєстрована. Пасторське служіння в новоутвореній церкві прийняв брат Ярослав Володимирович Борсук, який був пастором Бориславської церкви.
У червні 1992 року трускавецькі віруючі почали проводити євангельські богослужіння в приміщенні, по вул. Роксолани, 10, де на той час знаходився офіс місії «Вістка миру».
6 червня 1993 року відбулося рукопокладення брата Петра Серафима на служіння благовісника, який з того часу окрім справ благовістя, почав виконувати також обов’язки пресвітера Трускавецької церкви.
Церква росла духовно і кількісно. Кожного року до церкви приєднувалися нові віруючі.
В 1994 році Трускавецька церква нараховувала 46 членів.
З ростом церкви виникла потреба в дияконах, тому на дияконське служіння, в різний час, були рукопокладені брати Юрій Кушнірчук та Іван Куза.
Переживаючи кількісне та духовне піднесення, трускавецька церква євангельських християн баптистів розпочала будівництво Дому Молитви.
Пастор Олег Боднар і хор Трускавецької церквиВ 1997 році до пресвітерського служіння в місцевій церкві приступив брат Олег Никодимович Боднар, який виконує це служіння й на даний період.
Протягом останнього десятиріччя близько 35 членів Трускавецької церкви емігрували до США та перейшли до інших церков, а ще 20 відійшло у вічність.
Незважаючи на різні життєві обставини, Бог завжди піклувався про трускавецьку баптистську церкву. До неї приєдналися молоді брати і сестри, які беруть активну участь в служінні.
Гурт "Унісон"В теперішній час в церкві трудяться молоді проповідники Віктор Дубовенко та Олег Борис, які проголошують Слово Боже. Щосереди проводиться вивчення Біблії. Вибрані нові диякони для церкви. Активно розвивається хорове та музичне служіння, проводяться євангелізації в санаторіях міста та денні дитячі табори. Молодь та сестри мають свої окремі богослужіння.
Трускавецька баптистська церква веде будівництво Дому молитви, яке хоч повільно, але вже наближається до закінчення.
Під час молодіжних зібраньЩонеділі місцеву церкву відвідує багато гостей з різних куточків світу, які є віруючими інших церков нашого братства і приїжджають в Трускавець на лікування.
Бог рясно благословляє віруючих церкви м. Трускавець і діло Його служіння продовжується і розширюється у цьому місті.
Сьогодні трускавецька церква євангельських християн-баптистів, дякує Богові за пройдений шлях. Бо «до цього місця допоміг нам Господь!»

Церква ЄХБ м. Трускавець

Адреса:
82200, м.Трускавець
вул.Івасюка 2
тел.(03247)68778


Богослужіння:

Неділя - 10:00

П`ятниця - 18:00

 

Кількість членів: 52

Пастор:

Боднар Олег Никодимович

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду