Ювійлей церкви в Раві-Руській

Хто не пам’ятає своєї історії, той не має майбутнього.24 жовтня Церква у Раві-Руській згадувала минуле, довжиною у 90 років. На святкування ювілею приїхало багато гостей, з інших церков, міст, областей.

«Український Баптистський рух у Галичині розпочався у час поміж Першою і Другою світовою війнами, тобто від 1918 до 1939 року. То було духовно-релігійне пробудження. До Бога наверталося багато людей. Баптистський рух в окрузі Рави-Руської заслуговує на чільне місце, тому що він був першим і найбільшим у Галичині. Саме тому ми святкуємо сьогодні 90 років з часу заснування Церкви у нашому місті» - такими словами розпочав читати хроніки пресвітер Церкви м. Рава-Руська Ігор Миронович Луцик.
Вітання з ювілеєм привіз старший пресвітер Львівської області Олександр Васильович Романюк. Далі усі присутні пастори звершили молитву вдячності і благословення. Хоча у Біблії написано, що вік людини «сімдесят, від сили вісімдесят», та є благословенні винятки. Такі як Федір Матвіїв, служитель Церкви с. Волиця. Він виявився однолітком церкви у Раві-Руській. Йому теж 90-років, але в силі Духа Святого і при тверезому розумі ще проповідує Слово Боже.
«І будеш пам'ятати всю ту дорогу, що Господь, Бог твій, вів тебе нею по пустині ось уже сорок літ, щоб упокорити тебе, щоб випробувати тебе, щоб пізнати те, що в серці твоїм, чи будеш ти держати заповіді Його, чи ні.» (Повторення Закону 8:2) – такими словами звернувся до присутніх у Домі Молитви Григорій Швець, пастор Церкви с. Волиця та Гійче.
Серед тих хто вітали Церкву з 90-річним ювілеєм були ще: Іван Гайдучок - пастор церкви села Замок, Ярослав Савка - пастор церкви м. Червоноград, Іван Іванов - пастор церкви м. Жовква, Віктор Пелек, пастор Церкви с. Стремінь, Мирон Довганик - пастор Церкви с. Грибовичі, Богдан Нестор – пастор церкви с. Забіря, Володимир Сенчук – пастор церкви м. Броди.
Між усіма проповідями Слова і вітаннями гостей, хор церкви Рава-Руська вів поклоніння і прославляв Господа піснями. Також молодь помісної церкви говорили декламації та співали.
Вітання з ювілеєм привезли також гості з церкви міста Дубно. Молоді люди виконували музичне вітання, а пастор ділився Словом Божим.
«32 роки тому, я пізнав Господа у цій церкві. Тут були люди, що повірили в мене, розгледіли у мені проповідника, підбадьорили писати поезію, навчили вести розбір Слова Божого, надихнули до служіння. Бог вів вашу церкву 90 років. Це покоління наших прадідів і наших внуків. І кого, як не служителів найбільше болить серце за місцеву громаду, за розвиток Церкви. Але:
-    Церква створена для того, щоб вести війну проти сил аду, тут на землі;
-    Церква не моя, вона належить Ісусу Христу;
-    Церква керована Духом Божим;
-    Церква, то не місце і не дім, то я і ти, це люди;
-    Церква стоїть на основі Євангеліє.
Тому слабка церква, то та ,яка вірить у слабкого Бога. Але якщо Церква вірить у Бога Могутнього, то вона завжди буде сильною» - основні з думок, якими ділився Віталій Федорів, пастор церкви м. Дубно.
Як і колись в біблійні часи, Церква збиралась разом, щоб звеличувати Бога і їсти разом, так і в день ювілею, уся Церква зібралась після богослужіння на спільний обід та спілкування.
«Я певний того, що той, хто в вас розпочав добре діло, виконає його аж до дня Христа Ісуса.» (До филип'ян 1:6)