Перейти к содержимому

Церкви у Львові

Центральна церква ЄХБ «Дім Євангелія»

Зародження баптистської громади у Львові тісно пов'язане з іменем Івана Петраша. Уже в 1908 році він був місіонером серед поляків в районі Катовіц. На межі 1920-1921 р. І. Петраш прибув у Львів, де на квартирі баптистки Юлії Савич, яка повернулась з Америки, вже проходили зібрання. В 1922 р. громада складалась із 5 уже охрещених членів церкви, між ними були І.Гелевич, Г.Яцишина і майбутня місіонерка серед жінок - Юзефа Чернецька.
Зібрання стали велелюдними, що викликало потребу в більшому приміщенні. Тож місцем зібрань стала двокімнатна квартира по вул. Львівські Діти, 26 (Тургенєва), розрахована на 50 сидячих місць. Брати Петраш та Гілевич служили не тільки у Львові, а й на околицях міста. У 1922 році у Грибовичах вони провели перше водне хрещення по вірі.
В 1931 р. Слов'янський комітет звернувся до служителя М.Лютого з пропозицією приєднатись до місіонерської діяльності на Львівщині. На той час він працював на Івано-Франківщині, де заснував ряд євангельських церков. Він розпочав активну працю як серед українців, так і серед поляків. Церква почала рости кількісно і духовно, щороку відбувалися хрещення і у 1933 р. Львівська громада налічувала вже 200 членів церкви.
У 1934 р. у Львівській церкві відбулось перше рукопокладення на дияконське служіння братів А.Широго і Мартиняка. Цього ж року М.Лютий повернувся на Івано-Франківщину. А пресвітером в українську церкву, яка знайшла нове приміщення по вул. Краківській, було запрошено брата Левка Жабко-Потаповича.
У 1937 р. хрещення прийняли 27 душ з обох громад. Не зважаючи на переслідування і побиття християн католиками, під час чергового зібрання, коли приймали нових членів церкви, покаялись 100 осіб. Праця пресвітера Л.Жабко- Потаповича, який обіймав посаду до 1939 р., принесла особливий успіх у Львові та околицях.
Підчас II-ї світової війни, що стала великим випробуванням для віруючих, пресвітерами церкви були: А.Ширий, Ю.Гавришкевич, М.Киселик.
Після об'єднання Баптистів, Євангельських Християн, Християн віри Євангельської, яке відбулось у 1944 р., значно зросла кількість членів церкви і служителів, змінився національний склад громади. Пресвітером церкви до 1950 року був А.Ширий.
У 1950 р. у Львів із Запоріжжя приїхав Г.Воєвода, якого обрали пресвітером. Він ніс служіння до 1959 р. в досить важких умовах атеїзму і безбожництва. Мотивуючи тим, що церква не може бути поруч зі школою, Дім Молитви було відібрано, а церкві запропоновано перейти у Дім Молитви громади адвентистів, який був малим і тісним для великої баптистської громади.
На зміну пресвітера Воєводи у 1959 році обирають І.Ф. Корсуня. У тих надзвичайно складних умовах він зумів проводити навчання проповідників і, що було особливо важливим, проводив заняття з молоддю, називаючи це підготовкою до хрещення. На цих заняттях багато молодих людей навернулись до Господа і приєднались до церкви через святе водне хрещення. Особливим було хрещення у 1972 році, коли у с.Наварія велика група молоді вступала у завіт з Господом. Розлютована атеїстична влада направила цілий загін спецпрацівників, щоб завадити цьому. Та всупереч їхнім старанням Бог допоміг провести хрещення, хоча після цього декого заарештували, а деяких побили. Це була велика перемога, яка заохотила церкву до ще ревнішої праці.
Після Корсуня у період з 1975 по 1990 р. служіння очолювали брати Є.Капесь, В.Гутовський та С.Пиріг.
У 1990 р. громада обрала нового пресвітера -Володимира Матвіїва. Як відомо, саме тоді Україна здобула свою незалежність, і це був особливий час, який приніс з собою нові можливості для віруючих людей.
Ще у 1985 р. Церква почала клопотання про отримання під Дім Молитви колишньої лютеранської кірхи по вул. Зелена 11б. Особливу участь в цьому приймали: пресвітер, В.Матвіїв, М.Соколовський, сім'ї Мороз і Алтухових, Об'єднання Східної Канади - брат Іваськів,
німецькі церкви м.Бремен та інші. Освячення Дому молитви відбулось 27 червня 1997 року за участю Заступника Голови ВСО ЄХБ В.Матвіїва.
В 1992 році Матвіїв передав служіння Ігорю Гордійчуку, якого обрала громада. З розвитком різних напрямків служінь постала потреба у приміщенні для Недільної школи і для адміністрації. Для будівництва Недільної школи в 1998 р. обрано другого пресвітера церкви Ковалика Павла, який був рукопокладений наступного року.
Сьогдні церква преживає процес реорганізації і переосмислення служінь, потребує нового бачення та посвячених лідерів, які б очолили служіння.
Наприкінці 2008 р. було обрано нових пресвітерів церкви, ними є Ярослав Назаркевич та Василь Берлінець, яким доручено багато праці на ниві Божій.
Щоб нам не покладати надії на себе, але на Бога… і на Нього і покладаємось… як допоможете разом і ви молитвою за нас 2 Кор 1.9-11

Центральна Церква ЄХБ «Дім Євангелія»
Адреса:
79001, м. Львів,
вул. Зелена 11-б,
тел. (0322) 763425, 763472

Кількість членів: 535
Пастори: Назаркевич Ярослав Іванович

Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Берлінець Василь Якович

Церква "Преображення"

Адреса:
м.Львів, ЄХБ-1,
вул.Фабрична 21,
тел.(0322) 924986

Кількість членів: 177
Пастор: Гайдучок Віктор Іванович

Друга церква ЄХБ м. Львів

Адреса:
79070, м.Львів,
просп. Червоної Калини 38
Кількість членів: 44
Пастор: Оверко Володимир Михайлович
єхб друга церкваe-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Церква ЄХБ «Осанна»

Історія церкви «Осанна» бере свій початок від моменту, коли група львівської молоді готувалася до проведення третього всеукраїнського фестивалю сучасної християнської музики "Осанна-99". Цього разу у програму фестивалю було включено не тільки музику але і євангельські проповіді із закликом до покаяння. Молодь львівських церков вже багато разів приймала участь у підготовці програми відомого американського проповідника Дона Беттса, ось тому підготовка до фестивалю "Осанна" була для більшості організаторів майбутньої церкви звичайною - розвішування плакатів, роздача запрошень на львівських вулицях.
У продовж трьох днів фестивалю (22-24 липня 1999р.) 3600 відвідувачів фестивалю мали можливість слухати чудову християнську музику та пісні, а також змістовні проповіді. Багато людей почувши заклик Господа до покаяння вийшли для молитви та відкрили своє серце Ісусу Христу.
На четвертий день, усіх бажаючих було запрошено на зустріч "Нових друзів" у міському палаці культури ім. Г. Хоткевича, де було вирішено продовжити зібрання з метою створення нової церкви.
Перше офіційне зібрання новоствореної Церкви відбулося 1 серпня 1999 року. На початку своєї історії церква мала одне богослужіння у неділю на яке приходило близько 20 людей.
До того часу вже зібралася невеличка команда, яка мала заклик від Бога до праці у цій церкві. Це було 9 молодих людей з Церкви ЄХБ «Віфанія», на чолі з керівником молоді церкви, братом Дмитром Колесником. З назвою нової церкви довго не вагалися: Ця помісна церква результат праці Святого Духа на фестивалі "Осанна-99", ось тому й нову церкву назвали - "Осанна".
1 вересня 2002 року на урочистому богослужінні відбулося офіційне рукопокладення брата Дмитра Колесника на пасторське служіння в церкві «Осанна».
З кожним роком церква зростала як духовно, так і кількісно. Сьогодні богослужіння відбуваються у великому залі Палацу Культури ім. Гната Хоткевича. Зібрання щоразу відвідують близько 150 осіб. Всі члени церкви активно трудяться в ділі Божому, використовуючи дари дані їм Богом. Господь благословив церкву також ефективними лідерами в різних напрямках служіння: Василь Черевко (другий пастор), Ігор Лускавець (диякон), Лілія Литвиненко, Наталія Кулик, Катя Юрловська (дитяче служіння), Володимир Сидор (молитовний координатор), Юрій Бабінцев (модератор сайту), Мар'яна Черевко (керівник служіння гостинності).
Церква «Осанна» - це церква малих груп. У "вузькому колі кожному надається можливість обговорити почуті на богослужіннях проповіді, разом молитися за духовні потреби кожного з учасників групи та прославляти нашого Творця. Лідерами таких груп в церкві є наступні брати: Сидор Володимир, Гудзій Зорян, Черевко Василь, Дмитро Колесник, Роман Вендз, Андрій Денисов, Воробець Василь. Навчальння в малих групах здійснюється з використанням курсів Біблійного інституту: "Серія 2:7", "Післання до Галатів та Римлян", "Євангелизм/Учнівство", "Християнське життя", "Старий заповіт" та інших.
Крім того, церква приймає активну участь в соціальних служіннях: реабілітаційний центр, служіння безпритульним (лідер Микола Надоненко), служіння незрячим (лідер Віталій Колосович), служіння престарілим (Генадій Васковський, Анатолій Бекетов, Ела Глущенко), та інших соціальних проектах.
Церква також є активною у євангелізаційних заходах, що відбуються у Львові, як організованих самостійно, так і у співпраці з іншими церквами міста. Кожного літа проводяться християнські табори.
На сьогоднішній день Церква «Осанна» розпочала дві дочірні церкви – «Божа Любов» (пастор Руслан Стропиш) і «Божий задум» (пастор Павло Лозинський).

Церква ЄХБ «Осанна»
Адреса:
вул. Софії Галечко, 12/2 (офіс)
орендоване приміщення

Кількість членів: 130
Пастор: Колесник Дмитро Євгенович

єхб осаннаe-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Церква ЄХБ «Виноградна Лоза»

Кількість членів: 25
Пастор: Гранатюк Ігор Валерійович

Церква ЄХБ «Виноградна Лоза» Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Церква "Трійця" м. Львів

Адреса: Орендовані приміщення

Відповідальний: Олег Пастух

Кількість членів: 40

Церква ЄХБ «Скинія»

Адреса:
Орендовані приміщення
Офіс: вул.Дорошенка, 29/4а

Кількість членів: 22
Пастор: Пиріг Олександр Теодорович

Церква ЄХБ «Скинія»e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Церква ЄХБ «Христа Спасителя»

Заснування церкви пов’язане із свободою в нашій країні, бо до того часу Радянська влада забороняла в організації церков. До часу незалежності в м. Львові існувала одна громада віруючих євангельських християн-баптистів, котра проводила свої Богослужіння в Домі молитви по вул.. Галини Гурської разом із Адвентистами сьомого дня. На той час громада нараховувала більше 1000 членів церкви. Служіння проходили в тісноті багато людей під час служіння стояли в проході й коридорі.
З приходом свободи в нашу країну Бог побудив братів і сестер організовувати нову церкву. Ініціатором цього процесу був брат Дмитро Сенчук, котрий на той час в церкві звершував дияконське служіння. Засновниками нової церкви, котрі складали 10 ( десятку ) для реєстрації, стали:
1. Сенчук Дмитро Антонович;
2. Сенчук Марія Пилипівна;
3. Матвіїв Степан Теодорович;
4. Матвіїв Надія Дмитрівна;
5. Венз Михаліна Михайлівна;
6. Галас Михайло Михайлович;
7. Голич Іван Михайлович;
8. Сенич Дмитро із с. Зимна Вода;
9. Паховко Юлія Іванівна;
10. Даньків Йосип Дмитрович.
Організація церкви припадає на кінець 80-х років і на початок 90-х, і 14 серпня 1990 року громада була зареєстрована, як незалежна церква з юридичною адресою: вул. Довганюка, 1, кв. 4. Тут проживала сестра Конюх, а її квартира стала місцем проведення постійних Богослужінь. Керівником громади було вибрано брата Галаса Михайла, котрий пізніше рішенням членського зібрання був звільнений від керування громади.
В цей час проходили пошуки церквою приміщення під молитовний будинок, що немало важну роль відіграє у нашій культурі. Особливу заслугу в цьому належиться Дмитру Сенчуку, котрий приклав багато зусиль для цього. Влада вийшла на зустріч і після певних зусиль і старань братів руководячих церква отримала приміщення за адресою: вул.. Варшавська, 35 ( вул.. Алчевської, 2 ).
З Божою допомогою церква спочатку зробила ремонт однієї кімнати і на початку 1991 року розпочала проводити Богослужіння в цьому приміщенні. Після відсторонення Галаса Михайла від керівництва громадою служіння керуючого ніс служіння Сенчук Дмитро, котрий звернувся до обласного пресвітера, а на той час ніс служіння Матвіїв Володимир Миколайович, з проханням відпустити із центральної церкви диякона Івана Лозинського, котрий б зміг прийняти пресвітерське служіння в церкві «Віфанія».
Від обласного пресвітера прийшла пропозиція, що це можливо за згодою, якщо церква буде входити до складу Львівського обєднання церков ЄХБ. Брати дали на це згоду і з 28. 11. 1992 року після переєстрації Статуту церква увійшла до складу Львівського ОЦ ЄХБ, а брат Лозинський розпочав своє служіння. Спочатку, як руководячих із випробувальним терміном на пресвітерське служіння, а пізніше був рукопокладений.
Церква почала зростати: почали приходити на служіння нові люди, вони каялись, а потім приймали хрищення. Братом Степаном Матвієвим був організований церковний хор, а пізніше з молоддю помісної церкви й церкви с. Грибовичі був організований струнний оркестр, котрий приймав участь у служінні не тільки церкви, а й поза межами країни.
Звичайно великим випробування для церкви і свідченням навколишнім людям став ремонт молитовного будинку. Брати й сестри жертвували для цього кошти, час, сили і матеріал. Це була жертовна праця, котра була хорошим свідченням людям. Господь благословляв церкву.
Після від’їзду брата Лозинського Івана до США у 2001 році, служіння було покладено на диякона церкви Миколу Кобетяка, котрий ніс старанно своє служіння. За проханням церкви та за згодою Ради Об’єднання в церкву був направлений на пресвітерське служіння брат Маяк Богдан Іванович. Він ніс служіння разом із дияконами церкви: Сенчук Дмитро, Голотяк Василь, Кобетяк Микола і Копитко Іван.
Після того, як пресвітера Маяка попросили допомогти у служінні церкві на р-ні Сихова, виконуючим обов’язки пресвітера ніс Голотяк Василь Матвійович. Брати Сенчук і Кобетяк Микола проводили підготовку до хрищення тих, хто покаявся. Також брат Сенчук проводив заняття із проповідниками, що надало можливість виховувати молодих служителів.
Після проведеного Євангелізаційного служіння, музичний фестиваль, котрий проходив у місті група молоді на чолі з братом Колесник Дмитром розпочали нову церкву. На даний час ця церква нараховує більше ста членів.
Осінню 2008 року за проханням церкви із згоди Ради обєднання на служіння пастора був покликаний Щербюк Василь Ярославович, котрий до того часу допомагав церкві у м. Рава Руська та працював проректором в Українській Баптистській Теологічній Семінарії на відділенні в м. Львові.
В березні 2009 року на дияконське служіння був рукопокладений молодий брат Савка Петро Богданович, котрий активно включився в служіння. За період п’яти років церква за свої кошти зробила ремонт в молитовному будинку. Відремонтовано зал для Богослужінь, братерську кімнату, дитячу кімнату, малий зал і хорову кімнату. Повністю були поміняні вікна, зроблено опалення, перекритий дах та оброблений фасад будинку.
В 2011 році за проханням церкви в м. Винники був відправлений диякон церкви Клепач Олександр Ярославович на випробовуваний термін на пресвітерське служіння там. За допомогою членів церкви «Віфанія» утворились дві нові церкви, - це церква в м. Дубляни і м. Львові «Осанна».
На період 2012 року в церкві звершують служіння пастор Василь Щербюк, якому допомагають почесні диякони: Сенчук Дмитро, Голотяк Микола і Ковальчук Кароль, а також діючі диякони на дільницях: Голотяк Василь, Копитко Іван і Савка Петро. Відповідальними у напрямках служіння трудяться: за молодіжне Роман Матвіїв і Анатолій Сапсай, за дитяче Оля й Слава Сеньків, за сестринське Ярослава Тимосєвич, за хорове й музичне Уляна й Олеся Костів, за прославлення Степан Матвіїв.
Господь благословляє нашу церкву. До нас кожного Богослужіння приходять нові люди, і вже в цьому році троє душ покаялись та проходять підготовку до хрищення, котре відбудеться у серпні місяці. На даний час церква нараховує близько 90 членів. Регулярно кожного місяця проводяться членські виховні зібрання. Люди відвідують служіння на тижні де ми проводимо тематичні служіння по вивченні Біблії.

Адреса:
79055, м.Львів,
вул.Алчевського 2

Кількість членів: 83
Пастор: Савка Петро Богданович

Церква ЄХБ «Христа Спасителя»

Церква ЄХБ «Божа любов»

Сихів, орендоване приміщення
Кількість членів: 20
Пастор: Давид Снід

Церква ЄХБ «Божа любов»

Церква ЄХБ «Послання Надії»

м.Львів 79011
вул. Рутковича, 15/2
Кількість членів: 20
Пастор: Рясний Григорій Петрович

Церква ЄХБ «Послання Надії» Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Церква ЄХБ «Учні Ісуса Христа»

м.Львів
вул. Кленарівська 15
Кількість членів: 71
Пастор: Пронін Єлісей Володимирович

Церква ЄХБ «Учні Ісуса Христа» Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

Церква ЄХБ «Українська Біблійна Церква»

м.Львів
вул. Шевченка 31
Кількість членів: 69
Пастор: Токарчук Павло В’ячеславович

Церква ЄХБ «Українська Біблійна Церква» Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.